Dzień Dobry,

Już od kliku dni możecie w naszym asortymencie zobaczyć przepiękne zestawy mebli ogrodowych.

Meble ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego mają tę ogromną zaletę, że są praktycznie bezobsługowe i niezwykle łatwo utrzymać je w czystości a do tego nie chłoną wilgoci. Ponadto wykonane są z plastiku, który imituje dość drogie meble z technorattanu. 

Co więc wyróżnia meble z tworzywa sztucznego?

meble_ogrodowe_w_kolorze_mokka

Tego typu meble ogrodowe mogą z powodzeniem stać na zewnątrz przez cały rok. Ważne by po sezonie zabrać do środka poduszki, ponieważ będą chłonęły wilgoć i przez to szybko się zniszczą. Polipropylen staje się twardszy i nieco bardziej kruchy w temperaturach niższych niż -5 stopni Celsjusza, przez co może przy kilkunastostopniowym mrozie pękać ale wyłącznie pod obciążeniem użytkownika. Dlatego też warto na zimę takie meble rozmontować lub tez przenieść je do ogródka zimowego, by mogły służyć wiele lat.

Najczęściej stosowanym materiałem z jakiego wykonane są poduszki jest poliester. Z tego powodu rzeczywiście z czasem poduszki mogą nieznacznie wyblaknąć, jednak jest to proces długotrwały i powolny. Aby mu zapobiec, w czasie kiedy nie korzystamy z mebli, najlepiej przechowywać poduszki w miejscu zacienionym lub w stoliku dołączonym do zestawu naszych mebli ogrodowych.

Warto pamiętać, że poduszki nie są wodoodporne.

Polipropylen, z którego wykonywane są meble jest zupełnie nieczuły na wilgoć. Oznacza to, że mycie jest niezwykle proste: wystarczy mokra ściereczka nasączona delikatnym detergentem, na przykład płynem do zmywania naczyń, a wszystkie zabrudzenia znikną. Polipropylen jest całkowicie niewrażliwy na deszcz czy śnieg. Po zabraniu poduszek zupełnie nie musimy się martwić o nasze meble.

W naszej ofercie na ten moment znajdziecie 4 piękne zestawy mebli ogrodowych w kolorach mokka oraz antracyt. 

meble_ogrodowe_w_kolorze_antracyt

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się naszą ofertą mebli ogrodowych

meble ogrodowe